Cerere de oferte: MATERIALE TEXTILE
Asociația Obștească HOMECARE, în cadrul proiectului in realizare ”Servicii medicale și sociale pentru refugiați din Ucraina în Moldova” cu suportul financiar al organizației Help Vă invită să ne expediați oferta dumneavoastră de preț pentru stofă destinată confecționării lenjeriei de pat:
| N/r | Denumirea | Unitate de măsura | Cantitatea | Parametri tehnici |
| 1. | Țesătură Satin | metru | 1 | Țesătură Satin 100% bumbac, 130 gr, 240 cm |
| 2. | Țesătură Ranforce | metru | 1 | Țesătură Ranforce 100% bumbac,125gr,240cm |
| 3. | Ambalaj ( sacoșă din polymeri) | bucată | 1 | Sacoșe transparanete din polymeriDimensiuni 35/50 |
| 4. | Furnitură ( ață de cusut) | bucata | 1 | Articol No.200 5000 metri Culoarea albă |
1.OFERTANȚII pot depune o singură ofertă care să includă toate elementele din cadrul prezentei cereri. Ofertele de preț vor fi evaluate pentru toate elementele împreună și contractul va fi acordat companiei care oferă cel mai mic preț total evaluat.
2.OFERTA dumneavoastră, în formatul atașat, va fi prezentată în cutia poștală la adresa: Republica Moldova, Chişinău, str. Gheorghe Cașu nr.4 Tel: /+373/ 22 920320
3.DATA LIMITĂ pentru primirea ofertelor de către AO Homecare la adresa menționată este: 01 aprilie 2022 ora 16. 00. Ofertantul trebuie să ia toate măsurile astfel încât oferta să fie primită de către AO Homecare până la data limită menționată pentru depunere.
4.OFERTA dumneavoastră în limba română va fi depusă în conformitate cu termenii și condițiile de livrare și trebuie să fie însoțită de:
– copie a Certificatului de Înregistrare sau a Deciziei legale care să ateste că societatea este înregistrată ca persoană juridică;
5. EVALUAREA ofertelor de preț vor fi efectuate prin intermediul procedurii de procurare stabilite manualul de procurari elaborate de partenerul de implementare HELP.
6.OFERTA trebui să fie prezentate în conformitate cu următoarele instrucțiuni.
PREŢUL: Prețul calculat cu TVA în Lei Moldovenești (MDL.
EVALUAREA ŞI ACORDAREA CONTRACTULUI: Ofertele vor fi evaluate prin compararea prețurilor.
7. ACORDAREA CONTRACTULUI Contractul va fi acordat companiei care oferă cel mai mic preț total evaluat
8. VALABILITATEA OFERTEI: Oferta dumneavoastră trebuie să fie valabilă timp de 30 zile din momentul prezentării.
9. INFORMAȚII SUPLIMENTARE pot fi obținute de la:
Tamara Adașan – Director Tel. /+373/ 60204442,tel: /+373/ 22 920 320
Daria Suhareva –Manager de finance
Tel: /+373/ 22 920320
E-mail: ao.homecare@gmail.com
10. OFERTANTUL trebuie să examineze bine cererea de ofertă. Necomunicarea tuturor informațiilor sau documentelor solicitate prin cererea de ofertă poate duce la respingerea ofertei.
11.În orice moment înainte de termenul limită pentru depunerea ofertelor, AO Homecare poate modifica cererea de oferte prin emiterea unui amendament. Orice act adițional emis va face parte din cererea de ofertă și va fi comunicat în scris tuturor celor care au obținut invitația de cotare direct de la AO Homecare.
12. OFERTANTUL va suporta toate costurile aferente pregătirii și prezentării ofertei sale, iar AO Homecare nu va fi responsabil pentru aceste costuri, indiferent de rezultatul procesului de selectare a ofertei.
13. AO HOMECARE își rezervă dreptul de a accepta sau de a respinge orice oferă, de a anula procesul de selectare a ofertei și de a respinge toate ofertele în orice moment înainte de atribuirea contractului, fără a-și asuma responsabilitatea față de ofertanți.
14. PLATA: Plata va fi efectuată în termen de 3 zile lucrătoare după livrarea mărfii.
15. FACTURARE: Furnizorul va emite factura în baza legislației în vigoare.
Director AO „Homecare”
Tamara Adaşan